5 סימנים שיש לשטיח שלך עובש וכיצד למנוע את זה!

שטיחים הם אזור בביתכם שעלול לגרום לצמיחת עובש גבוהה אם לא נזהרים. אם יש לך ילדים או חיות מחמד במשפחה או אוכל שנשפך קבוע עלולים לגרום לצמיחת עובש. בעוד שצמיחת חיידקים ועובש עלולה לפגוע בשטיחים שלך, זה יכול להשפיע גם על בריאות יקירך. חברת ניקוי שטיחים יכולה לעזור לכם לנקות היטב את השטיחים ולהסיר ביעילות צמיחת חיידקים ועובש באמצעות הליכי ניקוי מיוחדים. למד עוד כיצד לזהות את הסימנים של צמיחת עובש על השטיחים שלך ואילו אמצעים אתה יכול לנקוט כדי למנוע זאת.

5 סימנים שיש לשטיח שלך עובש

ריח מעופש

אם לשטיח שלך יש ריח מעופש או טחב מכל סוג שהוא, זה יכול להוביל לצמיחת עובש. יתר על כן, זה יעזור לביתך להראות לא נעים. לפיכך, עדיף לבדוק זאת. חברת ניקוי שטיחים יכולה לבצע הערכה יסודית של השטיח שלכם ולהשתמש בהליכים מיוחדים כמו ניקוי קיטור וניקוי יבש כדי להבטיח שהשטיחים שלכם נקיים מחיידקים וטחב.

השטיחים שלך הופכים חומים או שחורים

שטיח יכול לספק קרקע רבייה לחיידקים ולעובש אם התנאים תקינים. אם אתה מבחין בכל שינוי צבע וכתמים שחורים על השטיח שלך, המשמעות היא שהתבנית גדלה לרמה מתקדמת וזקוקה לטיפול מיידי. חברה לניקוי שטיחים משתמשת במוצרי ניקוי ברמה גבוהה בכדי להחזיר את הברק ואת מראה השטיח שלכם.

קבל ערכת בדיקת עובש

צמיחת עובש לא תמיד נראית לעין. זה בדרך כלל מתרחש עמוק בתוך שכבות השטיח ומתחיל להופיע לאט על המשטח העליון. זה עוזר לשמור על ערכת בדיקת עובש בהישג יד כדי לבדוק אם לשטיח שלך יש צמיחה עובש כלשהי. אם זה מראה תוצאות חיוביות, כדאי להתייעץ עם חברה לניקוי שטיחים מקצועית בכדי להסיר את נוכחותם של נבגי עובש.

שטיח רטוב או לח

שטיחים שנשארים רטובים או לחים במהלך היום עשויים להכיל חיידקים ואלרגנים לעובש. אם השטיח שלך נשאר לח גם לאחר הניקוי, עליך להתייעץ עם חברת ניקוי שטיחים. כמו כן, דאגו לשמור על שטיח יבש ולנקות את הנזילות במידת האפשר.

בדוק מתחת לשטיח שלך

אחת הדרכים הנפוצות ביותר לבדוק אם השטיח שלכם מכיל עובש היא לבדוק את הריצוף שמתחתיו. אם אתה מזהה טלאים דהויים או ריח מוסקי, השטיח שלך בהחלט מכיל עובש. לחברת ניקוי שטיחים יהיה את המשאבים לנקות את השטיח עמוק בעזרת פתרונות ניקוי ברמה גבוהה.

טיפים כלליים למניעת צמיחת עובש על השטיח

כדי לעצור את צמיחת העובש, עליך להרחיק את השטיחים מלחות, פירורי אוכל ונזילות. להלן מספר טיפים מונעים שישמרו עליך צעד אחד לפני עובש:

  • החלף את מסנני האוויר בחדר שלך מדי פעם. מסנני אוויר יעילים באזורים לסינון אבק ולכלוך מהשטיחים.
  • התקן תמיד את השטיחים באזורים שבהם יש פחות לחות.
  • השואב אבק עוזר בשמירה על חלקיקי העובש. עם זאת, דאגו לשכור שירותי ניקוי שטיחים אחת לחצי שנה לניקוי קיטור. ניקוי בקיטור יסנן רעלים בשטיחים שלכם.
  • הקפידו על אוורור תקין בחדריכם. זו דרך קלה למנוע לחות.
  • השתמש בריפוד שטיחים. ריפודי השטיחים עמידים בפני לחות ועוזרים בשמירה על מראה השטיח ותחושתו.