ניקוי שטיח שאגי

ניקוי שטיח שאגי

איך לנקות שטיח שאגי

 

שטיחי שאגי כוללים ערימות ארוכות ומפנקות המעניקות להם את המראה המדובלל. הם מרגישים רכים מתחת לרגליים ונראים נהדר עם מגוון רחב של עיצוב. הסיבים המדובללים הופכים את הניקיון למעט מסובך יותר משטיחים מסוגים אחרים. הסיבים הארוכים יכולים להכיל חלקיקי אבק ולכלוך עמוק בתוך ערימת השטיח. ניקוי שטיחי שאגי אכן לוקח קצת יותר מאמץ, אבל זה קל ברגע שמתבססת שגרה קבועה. עקבו אחר המדריך הזה כדי ללמוד כיצד לנקות שטיח שאגי.

 

כלים לניקוי שטיח שאגי 

הכלים והציוד הדרושים לניקוי שטיח שאגי הם פשוטים. כל מה שאתם צריכים זה:

חומץ לבן

מים

בד מיקרופייבר לבן

מקצף שטיח או מטאטא

שואב אבק עם אביזרי ריפוד

שמפו שטיח יבש

שואב אדים (אופציונלי)

ניקוי שטיח שאגי הוא פרויקט DIY הניתן לביצוע עבור מרבית בעלי הבית. לפני שתנסה לנקות שטיח שאגי, קרא את הוראות הטיפול שעל תווית השטיח. עבור כתמים קשים או אם השטיח גדול מאוד, ניקוי מקצועי עשוי להיות דרך הפעולה הטובה ביותר.

לקבלת הצעת מחיר

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

כיצד לנקות שטיח שאגי בבית

  • טלטלו או הכו: קחו את השטיח באזור בחוץ ותנערו אותו היטב. אם זה שטיח גדול, היעזרו בבן זוג ותלו אותו מעל מעקה למרפסת או מעל כמה כיסאות. השתמש במטאטא או מקצף שטיחים כדי להכות את השטיח כדי לשחרר לכלוך מוטבע עמוק. אל תשכח לנער גם את משטח השטיח.
  • תן לו לספוג את קרני השמש: השמש היא מכשיר לחות טבעי ויעיל. לתת לשטיח לספוג כמה קרני שמש לזמן קצר יעזור להרוג חיידקים וקרדית האבק. טיפ: אור שמש ממושך יכול לגרום לדעיכה של צבעי השטיח, ולכן רק לחשוף אותו לאור השמש לפרקי זמן קצרים.
  • שואב אבק: כוונן את הגדרת עוצמת הוואקום לגבוהה. ערימות השטיחים הארוכות זקוקות ליותר פינוי ולכן החלקים הנעים של הוואקום אינם פוגעים בסיבי השטיח. למעשה עדיף להשתמש בחיבור הריפוד של הוואקום ולנקות את השטיח ביד. אם השטיח נמצא באזור עם עומס רב, הפוך את השטיח ואבק גם את החלק התחתון של השטיח. תוכלו לשאוב את גב השטיח עם ואקום זקוף.
  • השתמש בשיטת האמבטיה היבשה לניקוי שטיחי שאגי: אם צריך לרענן את השטיח, פזר שמפו שטיח יבש על פני השטח והניח לו לשבת בזמן המומלץ, ואז שאב אותו.
  • ניקוי באדים: אם השטיח מלוכלך מאוד, יש צורך בניקוי אדים. קחו את השטיח החוצה או הניחו אותו על ברזנט גדול. התחל עם שטיח שאוב. פעל לפי הוראות ההפעלה של שואב האדים. תלו את השטיח לייבוש, רצוי בחוץ.
  • לשטוף אותו: עבור שטיחים מלוכלכים במיוחד, יש צורך באמבטיה. שיטה זו מתאימה ביותר לשטיחים קטנים יותר. מלא את האמבטיה במים חמים. מערבבים חומר ניקוי בטיחותי לסוג הסיבים שהשטיח מיוצר ממנו. הכניסו את השטיח פנימה ותנו לו לשבת במשך 10 דקות ויותר. השתמש בידך או במברשת עם זיפים רכים מאוד להסרת הכתמים. שוטפים את השטיח ודוחפים בעדינות כמה שיותר מים מהסיבים. תן לו להתייבש היטב בחוץ.

 

איך מנקים שטיח שאגי עם כתמים

אם לשטיח שלכם יש כתמים, נזילות או טביעות רגל בוציות, תצטרכו טיפול מהיר כדי להגן על שטיח שאגי. עבור נזילות או כתמים קטנים, ניקוי נקודתי עובד הכי טוב. נסה את השלבים הבאים כדי לנקות שטיח שאגי:

לנזילה, יש לספוג מיד את הדליפה במטלית מיקרופייבר לבנה או מגבות נייר.

למוצקים, השתמש בקצה עמום כמו כף או מרית כדי להוריד כמה שיותר מהמוצק מהשטיח. אל תשפשף את הכתם – שרק ידחוף את הלכלוך עמוק יותר לשטיח. עם זאת, אם יש בוץ על השטיח, תנו לו להתייבש. קל יותר להסיר אותו לאחר שהתייבש.

מערבבים חלקים שווים מים וחומץ. טובלים מטלית מיקרופייבר נקייה לתערובת חומץ-מים ומטפטפים בעדינות על האזור המוכתם. אל תשפשפו במרץ – זה פשוט ידחוף את הכתם לסיבי השטיח.

תן לזה להתייבש.

 

שמירה על שטיח שאגי

שטיחי שאגי צריכים לשאוב רק פעם או פעמיים בשבוע, תלוי בכמות הלכלוך המצטבר עליו. נסה לשאוב ביד במקום להשתמש בוואקום זקוף. שאיבת אבק ביד תוציא יותר לכלוך מהשטיח ותשאיר את הסיבים נהדרים. השתמש בשטיפת מגרפה לשטיח / שטיח לשאיבת אבק. הוא נראה כמו מסרק והוא שואב את השטיח תוך כדי הטיפוח עם זיפיו העדינים דמויי המסרק. בקש מהמבקרים והמשפחה להרחיק נעליים מהשטיח.

 

שטיחי שאגי יכולים לחמם את החלל שלכם ולהיראות נהדר עם רוב העיצוב. הידיעה כיצד לנקות שטיח שאגי תשמור על השטיח נראה טוב לאורך שנים. אנו מספקים שירותי ניקיון לשטיחי שאגי.